Slovenska karitas
Kristanova ulica 1
1000 Ljubljana
T.: (01) 300-59-60
F: (01) 232-31-86
E: [email protected]

Uradne ure tajništva: delovniki 8h-12h, 13h-15h

Predsednik Slovenske karitas: nadškof msgr. Alojzij Cvikl
Generalni tajnik: Peter Tomažič –  info{et}karitas.si
Tajništvo: Monika Nared –  info{et}karitas.si
Računovodstvo: Jožica Breskvar, tel.:01/300 59 63
Izobraževanje in prostovoljstvo: mag. Helena Zevnik Rozman  – helena.zevnik{et}karitas.si
Young Karitas: Luka Oven –  luka.oven{et}karitas.si
Mednarodna razvojna in humanitarna pomoč, sodelovanje in povezovanje: Jana Lampe –  jana.lampe{et}karitas.si
Projekti globalnega učenja, zagovorništvo: Nina Stenko Primožič – nina.stenko{et}karitas.si
Zbiranje finančnih sredstev, dobrodelne akcije in mediji: Mojca Kepic – mojca.kepic{et}karitas.si
Socialni programi: Suzana Čajić – suzana.cajic{et}karitas.si in Danilo Jesenik – danilo.jesenik{et}karitas.si
Koordinatorka ukrepa hrane EU pri Slovenski karitas: Jana Flajs – jana.flajs{et}karitas.si

Organigram Slovenske karitas

Socialni zavodi Karitas

Zavod Pelikan KaritasZavod Samarijan KaritasZavod Karion
Litijska cesta 24Skalniška 1Žička cesta 15
1000 Ljubljana5250 Solkan3210 Slovenjske konjice
tel: 01/ 548-02-85tel. in fax: 05/ 330-02-34tel. in fax: (03) 575-61-40
faks: 01/ 548-03-64  
v.d. direktor: Jože Gornikdirektorica: Milena Brumatdirektor: Andrej Štesl
e-mail: pisarna.pelikan{et}gmail.cominfo{et}zavodsamarijan.sikarion{et}karion.si

Caritas Internationalis
Caritas Europa

Prošnje za pomoč (v obliki oblek, hrane ali izredne finančne pomoči) se naslavlja na regijske enote znotraj Mreže Karitas – na Škofijske karitas (seznam).